MedyaBlogYüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Yüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Alüminyum kullanımı her geçen gün artıyor. Bu duruma sebep olan etkenler ise farklı sektörlerde faaliyet gösteren kişiler tarafından merak ediliyor. Kullanıldığı alanlarda sayısız avantaj yaratan ve kendine ait ayrıcalıklı özelliklere sahip olan alüminyum, değişen ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor. Projelere verimlilik ve değer katarken; çevre içinde doğru bir karar vermeye yardımcıdır.

Alüminyum Ürünlerin Özellikleri Nelerdir?

Periyodik tabloda “Al” sembolü ile tanınan alüminyum birbirinden farklı alanlarda kullanılan bir kimyasal elementtir. Bir tür metal olan alüminyum hafif olmasına rağmen en dayanıklı metallerden biridir. Doğada en çok bulunan metallerden biri olması ve kolay işlenebilir özellikleri, birbirinden farklı sektörlerde kullanılmasını sağlar.

Yüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Yüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Alüminyum ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. Bu durum kullanım alanlarının uzun olmasını sağlar. En temel özellikleri şu şekilde listelenebilir:

 • Alüminyum en hafif metallerden biridir. Bu durum tercih edildiği uygulamalarda ağırlık sebebiyle oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesini sağlar.
 • Alüminyum mukavemet oranı çok yüksek bir metaldir. Hafif olmasına rağmen mukavemet oranı yüksek olduğu için inşaat sektörü başta olmak üzere farklı projeler için tercih edilebilir.
 • Korozyona karşı dayanıklı olması projelerinize verim katmasını sağlar. Yüzeyinde oluşan oksit tabakası sayesinde korozyona karşı yüksek direnç gösterir. Korozyon sebebiyle oluşabilecek problemlerin engellenmesi adına etkilidir.
 • Alüminyum ürünler elektrik ve ısı iletkenliği konusunda önemli bir başarıya sahiptir. Bu sebeple elektrik ve ısı iletkenliği gerektiren projeler için en iyi diğer tercihler arasındadır.
 • Alüminyumun en önemli özelliklerinden biri şekillendirilebilir olmasıdır. İşlenme, dövülme ve farklı şekillere sokma açısından oldukça etkili olduğu söylenebilir.

Tüm bu etkenler ayrıcalıklı özelliklere sahip olduğunu gösterir. Buna bağlı olarak geniş bir kullanım alanı vardır. Kullanıldığı bütün alanlarda sayısız fayda sağlar. Bununla birlikte özellikleri kullanım alanlarının her geçen gün artması konusunda da etkilidir.

Alüminyum Kullanım Alanları Nerelerdir?

Alüminyum kullanım alanları her geçen gün artıyor. Geçmiş yıllardan beri farklı sektörlerde kullanılan alüminyum gelişen teknoloji ile daha kolay şekillendirmeye başlanmıştır. Bu durum kullanım alanlarının genişlemesi konusunda da etkili olmuştur. Birçok açıdan ayrıcalıklı bir kullanım sunan alüminyum birbirinden farklı sektörlerde kullanılır.

Yüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Yüksek Performanslı Alüminyum Ürünlerle Projelerinize Değer Katın

Alüminyum hangi sektörlerde kullanılır sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkündür:

 • Ulaşım: Alüminyum ürünlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri ulaşımdır. Tren, gemi, otomobil veya uçak gibi ulaşım araçlarının üretimi amacıyla alüminyum kullanılır. Ulaşım sektöründe kullanılması yakıt verimliliğini maksimize ederken hafifliği sayesinde donanımın daha verimli olmasına yardımcıdır.
 • Paketleme: Alüminyum ile üretilen içecek kutuları ve alüminyum folyo gibi paketleme malzemeleri gıdaların sağlıklı ve hijyenik bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcıdır.
 • İnşaat: Alüminyum inşaat sektöründe çatıların, kaplamaların ve pencere çerçevelerinin üretimi için kullanılır.
 • Elektrik ve elektronik: Alüminyum ile üretilmiş elektrik kabloları ve devre kartları gibi elektrik bileşenleri, elektrik sektöründe de önemli bir rol oynadığını gösterir.

Alüminyum Neden Tercih Ediliyor?

Alüminyum farklı uygulamalar için tercih edilen, ayrıcalıklı bir metaldir. Tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunların arasında:

 • Korozyona karşı dayanıklı olduğu için dış yapılar adına uygundur.
 • Mukavemet oranı yüksektir dolayısıyla güç gerektiren projeler için idealdir.
 • İletkenlik özelliğine sahip olduğu için elektrik ve ısı iletkenliğinin gerekli görüldüğü yerlerde kullanılabilir.
 • Şekillendirilebilir özelliğe sahip olduğu için estetik projeler adına en ideal seçeneklerden biridir.
 • Geri dönüşüm adına etkili bir metaldir. Sayısız kez yeniden kullanılabilir. Yeniden kullanıldığında kalitesinde düşüş yaşamaz. Bu açıdan da çevre adına doğru bir karar olduğu söylenebilir.
 • Alüminyum kalitesi oldukça yüksektir. Bu durum değerli projelerin üretimi için tercih edilebilir olmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alüminyumun Gücünü Geleceğe Taşıyoruz.

E-Bültene Kaydolun!

Kurumsal
© 2023 Era Grup Alüminyum. Her hakkı saklıdır.
İletişim      Kariyer