Laboratuvarlar

Hassas Optik Kesit Ölçüm Cihazı

Pixera PAL300PRO Alüminyum ekstrüzyon hatlarımızda hızlı bir şekilde kalite kontrol uygulaması yapılmasını sağlayan oldukça hassas bir optik ölçüm cihazıdır.

Cihaz, ekstrüzyon hatlarımızın yakınındaki sıcaklık,toz ve titreşim gibi çevresel koşullardan etkilenmeden hassas ölçümler yapabilir.

Son teknoloji donanım ile yazılım uygulamalarını birleştirerek, üretim sürecinde oluşan hataların en kısa sürede tespit edilmesi için tasarlanmıştır.

Tek tıkla ölçüm özelliği ile insan kaynaklı hataların önüne geçer ve yüksek hassasiyetli ölçüm kabiliyeti sayesinde profillerin hatalı üretim riskini ortadan kaldırır.

Veri kayıt yöntemi ile tüm ölçümler kayıt altında tutularak, sonuçları detaylı bir şekilde sunar, ölçüme özel bir rapor çıkarır ve bu sayede hat izlenebilirliği sağlar.

Optik Emisyon Spektrometre Cihazı

Farklı türlerdeki alaşımlara ait metallerin elemental düzeyde bileşimini belirlemek için kullanılan en yaygın kimyasal analiz yöntemidir.

Optik emisyon spektrometresi demir çelik programında standart olarak 30 elementin hassas ve doğru analizini yaparken uzun dönemli kararlı okumaları sayesinde performansından ödün vermemektedir.

Argon optik sistemiyle doğru ve hassas şekilde kalibre edildikten sonra uzun süreli kararlı okumalara ara vermeden 7/24 devam etmektedir.

Geniş optik dalga aralığına ilave olarak Alüminyum alaşımdaki Demir, Silisyum, Mangan, Bakır, Sodyum, Lityum vb. birçok elementin spektral analizini yapabilmektedir.

Çekme – Kopma Test Cihazı

Farklı özelliklerde bulunan numunelerde ürünün üretim sonrası uygun kopma değerlerine ve mukavemete sahip olup olmadığını test edilmesini sağlamaktadır.

Cihaz Özellikleri:

Panosonic (Japonya) AC Servo Kontrol Sistemi ve motor kullanılmaktadır.

Cihaz sağlam bir gövde ve taşıyıcı yataklama sistemine sahiptir.

Çekme,Basma,Eğme vb testler için ideal bir cihazdır.

Cihaz tamamen bilgisayar kontrollü olup bilgisayara takılı olan PCI kart vasıtasıyla güvenilir veri aktarımı ve kontrol sağlanmaktadır

Otomatik program kontrolü vasıtasıyla her türlü test ortamı oluşturulabilir.

Kontrol yazılımı otomatik ayarlama fonksiyonuna sahiptir.

Geniş grafik özellikleri ile tüm test eğrilerinin çizilmesi ve bunlar üzerinde gerekli analizleri yapabilmesi ve karşılaştırma özelliği

Geniş raporlama özelliği

Yazılım güncelleme imkanı

Yük aşımı koruması.

Yüksek Hassasiyet ±% 0.5

Teknik Özellikler

Load Cell  :Yüksek çözünürlüklü aşırı yük korumalı kuvvet okuyucu

Cihaz Gövdesi : Alüminyum alaşımlı gövde

Kiriş  :Kalın ve yüksek yoğunluklu yapı sayesinde test süresince yüksek hassasiyetin korunmasını sağlar

Limit Düğmesi :Kiriş hareket mesafesini kısıtlayarak güvenilir bir kontrol sağlar

Test Aksesuarlar: Test aksesuarlarının değişimi kolay ve güvenilirdir

Servo Motor Sistemi: Tamamen dijital AC sürücü ve sürücü motoru dengeli yük çeviri kabiliyetine,düşük sese ve yüksek verimliliğe sahiptir

Photoelectric Encoder :Yüksek hassasiyetli

Test Alanı :Tüm talepleri karşılayabilecek kadar geniş test alanı

Manuel Kontrol :İhtiyaç durumunda ayrılmış kontrol kumandası ile cihaz kirişi aşağı yukarı hareketini bilgisayardan  bağımsız olarakta gerçekleştirebilir.

Acil durum Butonu :Tehlikeli bir durum meydana gelmesi durumunda cihazın tüm ekipmanlarını devre dışı bırakır.

Software :Kolay kullanımlı menü ve fonksiyonlar

Kontrol Kartı: Tüm bilgisayar ve anakart sistemlerine uyum sağlayabilir. Dijital ölçüm sistemi, yük kontrol, yer değiştirme ve deformasyon miktarlarını kontrol edebilme, kapalı devre kontrol sistemi

Brinell Sertlik Ölçüm Cihazı

Çapı bilinen çelik veya tungsten karbürden yapılmış bir bilyenin belirli bir yük ve süre ile malzeme yüzeyine bastırılarak malzeme yüzeyinde oluşan izin çapının ölçülmesine dayanan bir sertlik ölçme yöntemidir.

Cihaz Özellikleri:

Ferrous ve non ferrous metallarin Rockwell sertlik ölçümüne uygun

Rockwell, Brinell ve Vickers arası çevrim yapabilme özelliği

Yüksek çözünürlüklü büyük LCD Display Ekran, ergonomik dizayn, kolay kullanabilir

RS-232 Bilgi Çıkışı

Otomatik yükleme, yük bekletme ve yük kaldırma.

Yükleme: Otomatik
Yük seçimi: Yük kadranı ile manuel
Yükün uygulanması: Hidrolik (Otomatik)
Yükleme süresi : 0-60sn
Standartlar:BS EN ISO 6508, ISO 6598.2 ve ASTME18 ‘e uygun

Teknik Özellikler
Ön Yük98.1N (10kgf)
Toplam Yük588.4N(60Kgf),980.7N(100Kgf),1471N(150kgf)
Rockwell Skalaları HRA(20-88), HRB(20-100), HRC(20-70), HRD (40-77), HRE (70-100), HRF (60-100), HRG (30-94), HRH (80-100), HRK (40-100), HRL (50-115), HRM (50-115), HRR (50-115)
Çözünürlük0.1 Rockwell
Max Test Parçası Yüksekliği175mm

Kül Fırını

Bir malzemeyi içerisinden tutarak ve dış kirleticilerden, kimyasal maddelerden veya maddelerden tamamen izole ederken bir malzemeyi önemli ölçüde yüksek sıcaklıklara ısıtmak için kullanılan bir tür ceketli muhafaza anlamına gelir. Alüminyum ekstrüzyon hattı çıkışında numunesi alınan malzemenin yapay yaşlandırma metoduyla termik işlemine tabii tutulmasını sağlar.

Teknik Özellikler:

ERA Grup Alüminyum kalite labratuvarında bulunan kül fırını,

Çalışma sıcaklıkları 1000˚C ve 1100 ˚C ve 3 lt. ve 4 lt. iç hacimlere sahip laboratuvar fırınlarıdır.

Isı odaları hücreli yapıya sahiptir. Hücreli yapıları sayesinde rezistansları kapalı bir alanda tutulmakta, numune sıçramalarından ve ark yapmalardan korumaktadır.

Fırında kullanıcı güvenliği ön plandadır. Fırının dış yüzey sıcaklığı; gerekli yalıtım ve havalandırma boşluklu yapısı ile minimuma indirilerek kullanıcı için güvenli çalışma alanı oluşturulmuştur.

Firmamıza özel tasarlanan kontrol cihazı PID kontrol özellikli olup set değerindeki sıcaklık dalgalanmasını minimize etmektedir.

Gecikmeli başlama ve bekleme tanımları 9999 dakikaya kadar tanımlanabilmekte ve elektrik kesintilerinde program kaldığı yerden devam etmektedir.

Alüminyumun Gücünü Geleceğe Taşıyoruz.

E-Bültene Kaydolun!

© 2023 Era Grup Alüminyum. Her hakkı saklıdır.
İletişim      Kariyer