Otomotiv

Otomotiv ve tamamlayıcı yan sanayide, alüminyum kullanımı giderek daha önemli hale gelmektedir. Bu sektörde, yüksek mukavemetli, hafif ve dayanıklı malzemeler tercih edilmekte ve alüminyum bu gereksinimleri karşılayan başlıca malzemeler arasında yer almaktadır. Günümüzde otomotiv üretiminde alüminyum kullanımı hızla artmaktadır, çünkü bu malzeme, sürekli değişen taleplere uyum sağlayabilecek esneklikte ve performansta bir malzemedir. Son yıllarda elektrikli araçların da artması ile ağırlık etkeni çok daha önem kanazıp, alüminyumu otomotiv sektörünün vazgeçilmesi haline getirmiştir.

Kolay işlenebilir, geri dönüştürülebilir ve hafif olması sebebiyle araçlarda ciddi verimlilik elde edilmiş olup, Şasi ve Gövde Parçaları, Kapı ve Pencere Çerçeveleri, Kapı Eşikleri ve Körükler, İç Döşeme ve Trim Parçaları, Soğutma Sistemleri gibi bir çok yerde aktif kullanılır.

ERA Alüminyum, otomotiv ve otomotiv yan sanayisine yönelik özellikle EN AW 6005, 6005A, 6061 ve 6082 alaşımlarında üst düzey dayanıklılık ve hafiflik sağlayan ürünler üretmektedir. Ürünlerimiz, DIN EN ISO 2768-m toleransları dahilinde mekanik işlem görmekte ve ISO 9001 sertifikalıdır.

Alüminyumun Gücünü Geleceğe Taşıyoruz.

E-Bültene Kaydolun!

Kurumsal
© 2023 Era Grup Alüminyum. Her hakkı saklıdır.
İletişim      Kariyer