MedyaBlogERA Grup Alüminyum ile Yüksek Performanslı Ürün Çözümleri

ERA Grup Alüminyum ile Yüksek Performanslı Ürün Çözümleri

ERA Grup Alüminyum

ERA Grup alüminyum, alüminyum ekstrüzyon ve mekanik işleme sektöründe yenilikçi ürün ve çözümlerini sunuyor. 15’ten fazla ülkeye ürün ihraç eden, aynı zamanda 150’den fazla vasıflı profesyonel ve 11 bin metre karelik üretim tesisine sahip olan ERA Grup, her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Mekanik işlemler, pres işlemleri ve ekstrüzyon işlemleri gibi birbirinden farklı alanlarda üretim yapan ERA Grup, üretimlerini 15’ten fazla ülkeye ihraç ederek, çeşitli ihtiyaçları başarıyla karşılıyor. Alüminyumun gücünü geleceğe taşıyan ve bu malzemenin ne kadar önemli olduğunu farkında olan ERA Grup geleceğe dair doğru bir karar vermek isteyen sektörlerin yanındadır.

Alüminyum Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Alüminyum için neredeyse her sektörde en çok kullanılan malzemelerden biri olduğu söylenebilir. Günümüzde alüminyum ürünleri tek bir liste içerisinde tutulamayacak kadar yaygındır. Özellikle inşaat ve yapı sektörü için en çok kullanılan malzemelerin başında alüminyum gelir. Pencere çerçeveleri, kapı profilleri, perde ve duvar sistemleri, çatı kaplamaları ya da cephe kaplamaları gibi amaçlar doğrultusunda kullanılan alüminyum, ayrıcalıklı bir kullanım sunar.

ERA Grup Alüminyum

ERA Grup Alüminyum

Alüminyum otomotiv sektörü için de önemli bir malzemedir. Motor blokları, gövde panelleri, jantlar ya da şasi bileşenleri gibi otomotiv parçalarının üretimi için kullanılan alüminyum, bu parçaların daha uzun süreli ve dayanıklı olmasını sağlar. Uçak bileşenleri, tren, vagon bileşenleri, gemi ya da yat bileşenleri içinde en çok kullanılan malzemelerin arasında alüminyum malzeme gelir.

Alüminyum Gelecek İçin Faydalı mı?

Farklı sektörler için kullanılan onlarca çeşitli malzeme olduğu söylenebilir. Neredeyse her sektörün en temel malzemeleri arasında gelen ve kullanılması ile sağladığı çok sayıda avantaj olan alüminyum sanayi gibi sektörler için öne çıkan bir malzemedir. Sunduğu işlevsel kullanım her geçen gün daha çok tercih edilmesini sağlar. Buna bağlı olarak son yılların en çok araştırılan konuların arasında alüminyum kullanmanın gelecek için ne gibi bir faydası olduğu söylenebilir.

Gelecekte de büyük bir öneme sahip olacağı tahmin edilen malzemeler arasında yer alan alüminyum, faydalı özelliklere sahiptir. Çeşitlerini sektörlerde, geniş bir uygulama alanı ile kullanılan, hafif ve dayanıklı olduğu için tercih edilen alüminyum, sürdürülebilirlik açısından da önemli bir rol oynar.

Kalite kaybı olmadan %100 geri dönüştürülebilir özelliği alüminyum malzemeleri önemli avantajıdır. Sürdürülebilir ve çevre dostu bir malzemedir. Gelecek için önemli olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biridir. Bununla birlikte alüminyum geri dönüştürülürken ilk üretimde kıyasla daha az enerji gerektirdiği için de düşük enerji tüketimi konusunda fayda sağlar. Çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli bir rol oynayan alüminyum solar enerji gibi alanlarda kullanılabilir.

ERA Grup Alüminyum

ERA Grup Alüminyum

ERA Grup Alüminyum ile Farklı Ürünlere Ulaşın!

Alüminyum soğutma ya da otomotiv gibi birbirinden farklı sektörler için tercih ediliyor. Çeşitlilik alüminyumun gelecekte daha çok talep edilen bir malzeme olacağını gösteriyor. Bununla birlikte kolay şekillendirilebilir bir malzeme olması hem çevre hem de farklı sektörler için ayrıcalıklar sunduğunu gösteriyor.

Alüminyum yenilikçi tasarımlar için uygundur. Estetik ürünler oluşturma konusunda avantaj tanır. Bu durum mobilya gibi estetik kaygılarının planda olduğu sektörler için uygun olduğunu gösterir. Alüminyum mobilya sektörü için kullanıldığında kolay temizlenebilir özelliği ile de ön plana çıkar. Bu durum alüminyum malzeme ile üretilen mobilyaları uzun ömürlü bir kullanım sunacağını gösterir. Her sektör için farklı ve ayrıcalıklı bir özelliğe sahip olan alüminyum ERA Grup sayesinde değişen ihtiyaçları başarıyla karşılar. Gelecek yıllarda çok daha ayrıcalıklı özellikler ile sunulacağı bilinir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alüminyumun Gücünü Geleceğe Taşıyoruz.

E-Bültene Kaydolun!

Kurumsal
© 2023 Era Grup Alüminyum. Her hakkı saklıdır.
İletişim      Kariyer